O Nas

Zespół Roch-vet tworzy grupa pasjonatów, ludzi którzy z empatią, podpartą wiedzą i doświadczeniem, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów i ich właścicieli.

Z przyjemnością przedstawiamy nasze sylwetki:

mm

Marzena Matyja

Zoofizjoterapeutka

Właścicielka Przychodni

Od kilku lat zajmuje się rehabilitacją zwierząt, prowadząc własny gabinet w Bielsku-Białej, w którym pojawiła się pierwsza w naszym mieście bieżnia wodna. Swoją wiedzę z zakresu ortopedii i neurologii pogłębiała w Klinice ABvet w Bohuminie, co zaowocowało dalszą współpracą. Uczestniczy w wielu warsztatach, konferencjach, seminariach związanych z fizjoterapią, ortopedią i neurologią zwierząt. Członek Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów. W wolnym czasie uwielbia ze swoimi czworonogami pieszo wędrować po górach. Obecnie mieszka z dwoma szwedzkimi vallhundami Fiją i Konradem, oraz berneńczykiem Wanią.

Martin

Martin Novák

Lekarz weterynarii

Kierownik Przychodni

Członek ESVOT – European Society of Veterinary Orthopedics and Traumatology, AOVET – AO veterinary – specjalistyczne towarzystwo chirurgów weterynaryjnych, od 2010 roku – uczestnik European College of Veterinary Surgeons- ECVS. Założyciel i właściciel specjalistycznej Kliniki ABvet w czeskim Bohuminie. Uczestnik większości znaczących w Europie kursów, kongresów, seminariów z zakresu chirurgii, ortopedii i artroskopii. Organizator i wykładowca na seminariach i warsztatach z zakresu artroskopii i ortopedii, a także specjalistycznych szkoleń z zakładania stentów dotchawiczych. W naszej przychodni zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz kardiolologicznymi. Wykonuje wczesną diagnostykę rozwoju dysplazji biodrowej, zwichnięcia rzepek (wystawia certyfikat), ECHO serca, HCM, PKD (wystawia certyfikat).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marta Rosińska

Lekarz weterynarii

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w 2015 r z najlepszymi wynikami w nauce w województwie dolnośląskim oraz jako jedna z najlepszych studentów z roku. Do jej szczególnych zainteresowań należy rozród zwierząt i neonatologia oraz chirurgia miękka. Od początku swojej drogi zawodowej związana była ze zwierzętami towarzyszącymi. W naszej przychodni zajmuje się pacjentami
z problemami internistycznymi, okulistycznymi, inseminacją, prawidłowym prowadzeniem ciąży. Od 10 lat zajmuje się również hodowlą psów rasowych. Jest miłośniczką kynologii. Swoje zainteresowania stara się rozwijać poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach oraz szkoleniach. Prywatnie właścicielka 3 buldogów angielskich – Rysi, Czesia oraz Kimmy.

Klaudia Kłaptocz

Technik weterynarii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paulina Broda

Technik weterynarii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miłośniczka psów. Zwierzęta, zarówno te małe, jaki i duże od zawsze towarzyszyły jej w życiu. Praca ze zwierzętami to jedna z jej życiowych pasji.

W naszej przychodni do jej obowiązków należy umawianie wizyt, asystowanie w pracy lekarza weterynarii, przygotowywanie pacjentów oraz sprzętu do zabiegów, oraz opieka przed i pooperacyjna, a także opieka nad zwierzętami hospitalizowanymi.

W wolnej chwili lubi zgłębiać tajniki wychowania i tresury psów. Prywatnie właścicielka dwóch pekińczyków – Toffika i Fuńki.

mm

Sylwia Kubica-Malarz

Lekarz weterynarii

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w 2005 roku i od tej pory pracuje zawodowo ze zwierzętami towarzyszącymi. W naszej przychodni zajmuje się pacjentami internistycznymi. Do jej szczególnych zainteresowań należy diagnostyka laboratoryjna oraz kardiologia – w latach 2013-2014 uczestniczyła w Praktycznym Kursie Echokardiografii organizowanym przez Stowarzyszenie Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej. Wykłada w Centrum Edukacji Sokrates i Siódemka w Bielsku-Białej, gdzie przyszłych techników weterynarii uczy diagnostyki i analityki weterynaryjnej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Zwierzęta od zawsze są obecne w jej życiu, obecnie jej rodzinę dopełniają psy Baca i Bella, koty Maćka, Zyta i Lizi oraz świnka morska Moris. Swoją miłość do zwierząt stara się przekazać swojemu synowi.

Anna Donocik

Asystentka lekarza weterynarii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Asystentka lekarza weterynarii

Dominika Gładysz

Technik weterynarii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Aktualności

Weterynaria

Zobacz więcej

Prowadzimy profilaktykę, diagnostykę i leczenie zwierząt. W ramach współpracy z ABvet Veterinarni klinika, oferujemy specjalistyczne zabiegi z zakresu ortopedii i neurochirurgii, które w naszej przychodni wykonuje dr Martin Novák.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Rehabilitacja

Zobacz więcej

Możemy się pochwalić już kilkuletnim doświadczeniem w rehabilitacji zwierząt. W tym okresie, dzięki naszej pracy i zaangażowaniu pomogliśmy ponad 100 pacjentom powrócić do zdrowia. Połączenie gabinetu rehabilitacji z przychodnią weterynaryjną pozwala nam roztoczyć kompleksową opiekę nad pacjentem.